Jak impregnować buty trekkingowe? Krok po kroku [film]

Autor: TOBIASZ
Obuwie trekkingowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego turysty. Oprócz wyboru marki, wysokiej jakości materiałów wybranych butów ich żywotność zależy od odpowiedniej pielęgnacji. To ważny proces o którym nie wolno zapomnieć, jeśli chcemy, żeby buty służyły nam latami!

Jak impregnować buty trekkingowe po każdej wędrówce?

Podczas pieszych wędrówek obuwie górskie narażone jest na czynniki zewnętrzne takie jak niska lub wysoka temperatura, błoto, kurz, śnieg oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu. Buty trekkingowe nie należą do najtańszych, a nawet te z najwyższej półki nie są niezniszczalne! Chcemy zachęcić Cię do tego, żeby czyszczenie, impregnowanie i odpowiednie zasady suszenia butów weszły Ci w nawyk i po pewnym czasie stały się rutyną po powrocie z każdej wędrówki, długodystansowego trekkingu lub wyprawy.

Nagraliśmy krótki film instruktażowy po którym dowiesz się jak prawidłowo zaimpregnować buty trekkingowe ze skóry oraz jakich preparatów potrzebujesz, żeby cały ten proces przyniósł pożądany efekt. Film powstał przy współpracy z marką Meindl Polska, gdzie od ponad 2 lat jesteśmy aktywnymi ambasadorami.

Zapraszamy Cię do oglądnięcia nagrania, które trwa niecałe 6 minut! Po tym nagraniu poznasz kluczowe etapy i zasady, które przyniosą Tobie i Twoim butom wiele korzyści na długie lata!

Wpisz zapytanie. Wciśnij Enter aby wyszukać.